Kameraman

fotograf

grafik

výtvarník

Vzdělání:

vysokoškolské v magisterském stupni,

obor teorie a praxe audiovizuální tvorby

Brkalová

Monika

Její zázemí se nachází v Sudoměřicích u Bechyně, ovšem za tvůrčí činností vyráží tam, kam je zrovna třeba. Již od dětství patří mezi její nepostradatelnou výbavu tužky, fixy, pastelky, barvy a papíry. Během středoškolských studií, kdy své tvůrčí aktivity rozšiřovala o vytváření keramiky, vyměnila svůj dětský sen – živého koně – za kinofilmový fotoaparát Minolta Dynax 505si Super. Fotografie se stala jejím koníčkem a přivedla jí až ke studiu kamery na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

 

V současné době pracuje jako kameraman a fotograf na volné noze. Spolupracuje mimo jiné s Českou televizí. Kromě stěžejních oborů – kamery, fotografie a grafiky – se věnuje střihu, realizaci efektů v programu Adobe After Effects, dvd a blu-ray authoringu a příležitostně i tvorbě webových stránek (jedny si právě prohlížíte). Významnou částí tvorby jsou autorské dokumenty z lezeckých závodů, kde prezentuje svou všestrannost od natáčení po postprodukci. Důkazem jsou získaná ocenění z mezinárodního festivalu Sportfilm Liberec a Sport Movies & TV v Miláně za snímek Arco World Championship – V patách české výpravě.

 

Lezení si vyzkoušela díky Tomáši Binterovi staršímu v roce 2008 a od té doby patří mezi její oblíbené, ale momentálně velmi zanedbávané aktivity. Tréninkové skupině od jejího vzniku poskytuje podporu jako týmový fotograf a grafik jak na zemi, tak i na laně. Do roku 2019 také významně podporovala svou tvorbou Český horolezecký svaz i sportovní lezení vůbec.

 

Nepostradatelnými společníky v jejím pracovním úsilí jsou Nikon D500 s pěknou sestavičkou objektivů a mobilní PC stanice Dell, která poskytne kvalitní pracovní prostředí i v terénu.

 

Více informací na:

www.slowprint.nolimit.cz