aktuálně

 • Kdo se bojí, nesmí doPolice: NOVOROČNÍ OPEN Police nad Metují

   

  NOVOROČNÍ OPEN v Polici nad Metují jako každý rok otevřelo novou sezónu – tentokrát již 28. ročníkem. Závod, který má v DNA pohodu, krásné cesty, skvělou atmosféru a také povinnou warm up party, kde pořadatelé i závodníci testují svou odolnost v různých oblastech.

   

  Letos některé tradiční účastníky z různých koutů republiky odradil v zimě kupodivu padající sníh a překvapivě řadu místních lezců zřejmě strach z ethanolové intoxikace nepustil na warm up party. Ale kdo se bojí, nesmí do Police, takže se v předvečer závodu s pořadatelským top teamem sešli hlavně ti, kteří to na Ostaš určitě nemají blízko – jak Tomáš Binter a Kuba Dvořák ze skupiny TBTraining, tak prakticky kompletní OŠteam ve složení Lucka Švecová, Bára Houšková, Albert Musil i sám protivínsko-písecký guru Ondra Švec. Čest místních závodníků zachraňoval Jirka Trnovský řečený Trnda.

   

   

  Party se jako obvykle vydařila – nechyběly otlemené huby, platíčka s neznámou jantarovou tekutinou ani kytary. Tentokrát scházela pouze ozdoba, kterou při posledním setkání v prostoru pizzerie rozbalil předseda – totiž jeho speciální barový parkůr. Předseda však prý nacvičuje novou bouldrovou sekvenci až na příští ročník a tak se všichni, včetně jeho dcery zvané „Nezletilá“ a fotokronikáře (skoropaparazziho) Bonatiho, máme na co těšit.

   

  Ale hlavně se opět potvrdilo, že kvalitní příprava v předvečer závodu má dobrý vliv na výkon – téměř všichni soutěžící účastníci warm up party se druhý den dostali do finále, i když holky měly cestu poměrně snadnou. Jedinou nepostupující výjimkou byl guru Oš, který to ovšem udělal schválně, aby po svém vynikajícím výkonu na party, kde oslňoval nejen svou kytarovou virtuozitou, ale i kouzelnou schopností nechat mizet předměty, nedemotivoval jako trenér superman své svěřence ještě při závodě.

   

  Jak tedy dopadli účastníci náročného předzávodního meetingu v samotném Open? Mezi muži Tomáš vyhrál, Albert skončil třetí a vybojoval tak svou první medaili mezi dospělými v závodě započítávaném do rankingu, Kuba přes svůj status nelezoucího zombie zemřel na 6. místě, Trnda na 10. pozici zapsal svou první finálovou účast a guru OŠ si zahrál bluesovou dvanáctku. Mezi ženami dotančila Lucka na 5., Nezletilá na 6. a Bára, které to ve finále smolně uklouzlo, na 7. příčku.

   

  Na letošní NOVOROČNÍ OPEN budeme opět všichni s láskou vzpomínat – hlavně ve chvílích, kdy nás před důležitými závody strachy přejde smích. Ale kdo se bojí…

   

18. 1. 2019

 • Rok 2018 je za námi, začíná sezóna 2019: co nejvíc potěší…

   

  Rok se zase sešel s rokem a my přemýšlíme, jak návštěvníky našeho webu skutečně potěšit. Je to ale těžká věc – shrnovat výsledky minulé sezóny nemá velký smysl – kdo je sleduje, tak je zná, kdo je nesleduje, toho asi nezajímají. A pak nám to došlo – nic nepotěší člověka tak, jako neštěstí druhého. A tak vám předkládáme seznam největších neštěstí v rámci skupiny TBT v roce 2018.

   

  Petr spadl v létě při výškových pracích ze střechy a vážně se zranil.

  Tomáš se oženil.

  Martin odjel do Číny.

  Kuba se zdravotně úplně rozpadl a stal se z něj zombie.

  Verča se udržela na Matfyz.

  Lenka nastoupila do maturitního ročníku.

   

  Máte radost? Tak abychom vám ji mohli trochu zkazit, což potěší zase nás, je třeba dodat následující.

   

  Petr intenzivně rehabilituje a chystá se na návrat k lezení.

  Tomáš se Slívou působí šťastně a vesele si spolu lezou.

  Martin se letos vrátí.

  Kuba pracuje na zmrtvýchvstání.

  Verča stíhá studium i trénink a ještě se tváří skromně.

  Lenka vše zvládá s úsměvem a nadhledem.

   

  Soutěžní sezóna začíná už o víkendu opět závodem závodů, jímž je 28. ročník rankingového NOVOROČNÍho OPEN v Polici nad Metují. Na tenhle podnik až do loňského roku, kdy muselo hned několik členů start vynechat, vždy jezdila naše skupina v téměř nejsilnější sestavě, letos ale kromě ženáče Tomáše a zombie Kuby budou chybět všichni. Nicméně na povinné warm up party to bude i tak sestava velmi silná…

   

   

9. 1. 2019

Created by Slowprint Art & Design Studio © 2016–2019, Aktualizováno 18. 1. 2019 9:30